LADING

Najväčšie FAUX-PAS v pracovnom oblečení

profil.jpg

Predpisy o obliekaní, alebo dress code má v súčastnosti takmer každá spoločnosť. Ak máš pocit, že Ti berie slobodu v obliekaní, a tým zároveň prejav svojej osobnosti, tak sa trochu mýliš. Väčšinou len načrtáva hranice medzi želaným a nežiaducim, a tie sú vo väčšine spoločností veľmi benevolentné. Zásady dress codu sú individuálne v závislosti od spoločnosti, v ktorej pracuješ.

 

Iné pravidlá obliekania sú predsa vo finančníctve a iné napríklad v reklame. Avšak existujú isté nemenné pravidlá, ktorých by sa mali držať skoro všetci. V dnešnej dobe je už pomaly zbytočné sa baviť o dĺžkach sukní a o tom, že ramená  by mali byť v práci zahalené. To každý z nás ovláda. Čomu sa však odporúčame vyhnúť oblúkom bez ohľadu na spoločnosť, v ktorej pracujete, pokiaľ chcete byť v práci za dámu, sú nasledovné:


Flip-flopy


Považuj za veľmi pohodlnú a trendy obuv na voľný čas či k vode - najmä tie penové. Do práce však nepatria, taktiež ako moderná farebná pedikúra, ktorá síce všetkých kolegov zaujme, no iste aj pobaví.

Módne faux-pas. Snímka: archív

Flitre

 

Sú určené pre večerné nosenie, kedy efektne podčiarknu Tvoj outfit. Určite sa však vyhni oblečeniu či doplnkom s flitrami do práce. Do pozornosti dávam najmä nadrozmerne široké a dlhé umelé nechty dozdobené farebnými flitrami.

Módne faux-pas. Snímka: archív

Sieťovina a priehľadná krajka

 

Je veľmi dobrým spôsobom na upútanie neželanej pozornosti. Vo väčšine oblečenia  ozdobeného sieťovinou či priehľadnou krajkou budete v práci pôsobiť vulgárne až lacno. Klinec do rakvy sú sieťované pančuchy s minisukňou.

Módne faux-pas. Snímka: archív

Veľa bižutérie či doplnkov


Pokiaľ sa budeš držať pravidla maximálne troch doplnkov, nikdy nič nepokazíš. Nezabudni však, že medzi doplnky patria aj okuliare a hodinky. Zabudni na „súpravy“, ktoré k sebe ladia. Trendy je dať si jeden výrazný doplnok. Absolútnym tabu v práci by mali byť rôzne štrngajúce a zvuky vydávajúce doplnky.


Odhalené podpazušie


Pravá dáma NIKDY neodhalí podpazušie. V prísnejších dress codoch ani ramená, no tabu sú najmä tielka na špagetové ramienka, ktoré sú považované skôr za spodné prádlo než odev.

Módne faux-pas. Snímka: archív

A na záver niečo k pánom:

Odhalené nohy

Páni, vaše nohy by mali byť v akejkoľvek situácii zahalené. O nohaviciach písať ani nebudeme, keďže jediné prípustné sú dlhé. Nežiaduce sú najmä krátke ponožky k obleku. Tie by mali siahať aspoň do pol lýtka, aby ste sa vyhli najčastejšiemu pánskemu faux pas a to odhaleniu chlpatého lýtka.

Módne faux-pas. Snímka: archív Módne faux-pas. Snímka: archívSandále

Ako sme už spomínali, nohy by mali byť zahalené a to platí aj o chodidlách. Do práce by si preto mal nosiť topánky na šnurovanie, resp. „našuchovačky“ s tenkou podrážkou. Komicky vyzerajú pánske sandále, no a prvé miesto vo faux pas majú jednoznačnej ponožky v pánskych sandáloch.

Módne faux-pas. Snímka: archív Módne faux-pas. Snímka: archív

zdroj: hnstyle.sk

Podobné články