S bábätkom na palube lietadla

26.7.2016
S bábätkom na palube lietadla

Včera sme sa vrátili z dovolenky v Kanade a práve spiatočný let ma inšpiroval k napísaniu príspevku, ktorý bude pre mnohé mamičky asi dôležitejší a zaujímavejší ako ten o samotnej dovolenke. 


Bábätko na palube lietadla a cestovanie je stres nielen preň, ale najmä pre rodičov a spolucestujúcich. Po našej poslednej skúsenosti môžem povedať, že ako jediný si to užíval práve Matias. Usmiaty Je potrebná neskutočná dávka Vašej trpezlivosti, obrňte sa a pripravte sa ozaj na všetko. Vaše dieťa môže cítiť nutkavú potrebu vynucovať si pozornosť plačom, hysterickým smiechom, prskaním, či kašlaním. Náš let trval 9 hodín a Matias bol všade. Keď píšem všade, myslím tým: na kolenách spolucestujúcich, na záchode, na strope, na zemi, ale aj napríklad v business class kde deti ozaj nie sú vítané... Bola to skúška ohňom a aj keď nám každý hovoril, že nočný let je lepší a malý bude spať, nespal. Denný let cestou tam sme prežili omnoho lepšie a snažili sme sa ho zabaviť všetkými možnými spôsobmi, čo sa aj čiastočne podarilo. Aj vďaka milým spolucestujúcim si to malý ozaj užil a chodil od sedadla k sedadlu. V noci však dieťa, ktoré nechce spať zabavíte veľmi ťažko. Po viacerých skúsenostiach s lietaním sa u nás osvedčilo, že letecky je to ľahšie s bábätkom vo veku od 3 – 12 mesiacov. Ospravedlňte tentokrát nižšiu kvalitu fotiek z iPhonu, ktoré nie sú úplne ostré kôli nedostatku svetla.

 

V skratke info o bábätku v lietadle:

Deti do 2 rokov cestujú bez nároku na sedadlo na kolenách rodičov zdarma. Ak máte dobré bábätko, ktoré vydrží sedieť v autosedačke máte možnosť kúpiť mu vlastnú letenku/sedadlo a môže cestovať v nej. Za príplatok máte možnosť sedieť v prvom rade, kde viete využiť postieľku tzv. baby basinet, ktorá je však max. do 12 kg. (je ozaj miniatúrna, Matias sa do nej zmestil len posediačky) Dieťa nemá nárok na stravu takže mu ju zabezpečte vy. Pozor však na tekutiny, dovolené je max 100ml. Prebaľovacie pulty a miestnosti pre mamičky sú na letiskách samozrejmosťou, horšie je to už v lietadle kde musíte prebaľovať na mini WC.

Odporúčame vziať so sebou:

  • Ovocné kapsičky, napr. Sunarka.
  • Sušené ovocia, napr. jablká.
  • Detské tyčinky bez soli, ryžový chlebík.
  • Banán či iné ovocie, ktoré netečie.
  • Hračky, kreslenie, hocičo a hlavne veľa...
  • Cumlík aj keď bábätko nedudle, kôli vzletu a pristávaniu.
  • Plienky, vlhčené obrúsky a ľahkú čiapočku kôli klíme.
  • Obal na kočík, my máme Stokke Pram Pack (kočík môžete vziať až ku lietadlu kde ho odvzdáte letuške) 
IMG_0829.JPGIMG_0816.JPGcestovanie_stokke.jpgcestovanie1.jpgIMG_0834.jpgIMG_0844.JPGstokke_cesta.jpgstokke_cestovanie1.jpg

Pre skvalitnenie našich služieb používame na stránkach cookies. Pokračovaním na tejto stránke vyjadrujete súhlas s používaním všetkých cookies. Viac informácii nájdete v sekcii ochrana súkromia.