Tipy na tie najkrajšie darčeky pre deti

18.11.2016
Tipy na tie najkrajšie darčeky pre deti

Vianoce sú už za dverami a ak si aj vy lámete hlavu nad vhodným darčekom pre deti máme pre Vás zopár inšpirácií. Či už čakáte, máte bábätko, batoľa či škôlkára, určite nájdete niečo zaujímavé v našich tipoch čo ešte nepoznáte Usmiaty

PRE NOVORODENCA AJ PRE BATOĽA: 

  • Welcome baby set, Suavinéx, 47,50 Eur

Sada "Vítame ťa na svet" pre chlapcov i dievčatá je ideálnym darčekom pre čerstvo narodené bábätko. Pozostáva z 2 fľašiek 150ml, 2 fľašiek 270ml, fyziologického cumlíka fusion na 2-4mesiace, spolu s klipom na cumlík a dávkovača 
sušeného mlieka. Sada je v nádhernom dizajne, ktorý prináša táto španielska značka spolupracujúca s farmaceutickým priemyslom Suavinéx.

                      
  • Plyšová hračka  - zajac Mr. Rags, Small Rags, cena 12 Eur 

Plyšová hračka je vždy istota, ktorá poteší deti aj dospelých. Ak hľadáte pre svoje dieťa parťáka do postieľky na objímanie Mr. Rags je látkový, čiže naň nesadá prach a je vhodný aj pre alergikov!      

  • Masážne hryzátko s hrkálkou Curababy, Curaprox, cena: od 10 Eur

Geniálna kombinácia masážnej zubnej kefky, hryzátka, a hrkálky podporuje zdravý vývoj dojčaťa optickou, akustickou a aj orálnou stimuláciou. Navyše zmierňuje aj bolesť počas prerezávania zúbkov a to je teda na nezaplatenie. Vhodné od 4 mesiacov, vyrobené z bezpečných materiálov a vyvinuté poprednými stomatológmi pri stomatologickej fakulte Univerzity v švajčiarskom Berne.  

 

PRE ŠKÔLKÁROV:

V roku 2010 bola ocenená zlatom na U.S Parents Choice Awards a je od firmy Miller Goodman. PlayShapes je jedinečný a modulárny set 74 geometrických drevených kociek. Vďaka variabilite dokáže vaše dieťa vytvoriť stovky 3D objektov, ako sú zvieratá, ľudia, tváre, dopravné prostriedky, budovy, ale aj množstvo ďalšieho ďalších objektov. Stavebnica Playshapes je vyrobená s láskou, z ekologického a trvácneho dreva kaučukovníka. Navyše má krásny dizajn. 

 
PlayShapes
  • Inteligentná plastelína, v detských obchodoch, cena od 10,99 Eur

Táto plastelína je skrátka...naozaj inteligentná! Nevysuší sa, nedráždi alergénmi, BPA či inými škodlivinami, nesmrdí a nelepí sa. Reaguje na teplo vašich dlaní a ponúka dychberúce farebné efekty. Inteligentná plastelína, to je výborná inovatívna hračka pre deti všetkých vekových kategórií. Je dodávaná v štýlovej plechovej krabičke, ktorá ju udrží vždy v bezchybnej kondícii. Aj napriek našim počiatočným pochybnostiam táto plastelína spľňa všetko čo sľubuje.


Intelingentná plastelína: Slnečný svit

Ďalšia odolná, drevená stavebnica pre chlapcov, či dievčatká od 3 do 8 rokov a navyše naša, slovenská. Pomocou spojovacích kolíkov, kladivka a vyrážača je možné z drevených dielcov postaviť rôzne hračky. Obsahuje 25 kvalitných dielcov a dajú sa postaviť až 4 varianty hračky. Tvorivá stavebnica rozvíja motoriku dieťaťa aj logické a technické myslenie. Náš Matiasko si tento bager 100% pod stromčekom nájde tiež Žmurkajúci

 

Bager maly drevene stavebnice


Že nepoznáte ešte hovoriace knižky? Chyba. Pútavý príbeh je o zatúlanom mačiatku, obsahuje 88 úloh, 33 hádaniek, množstvo  zvukov, básničiek a veľa zaujímavostí. To všetko objavia deti v hovoriacej knižke Mia na farme. Knižka je bohato ilustrovaná a neobsahuje žiadne texty, keďže funguje s hovoriacim perom, ktoré z nej reprodukuje zvuk. Deti, ktoré ešte nevedia čítať, si s knižkou užijú mnoho hodín zábavy a hravého učenia. A to všetko samostatne, bez aktívnej prítomnosti rodiča. Navyše knižka je vhodná aj ako logopedická pomôcka.

IRS PERO A30 L 
 

  • Štýlová ekokuchynka pre malú gazdinkú , www.mojtoj.sk, cena 105,90 Eur

A nakoniec niečo aj pre malé dievčatká. Štýlová kuchynka s rúrou na pečenie a sporáčikom je vyrobená z dreva a maľovaná ľúbivými farbami. Kuchynka je výborným darčekom  a tiež skvelým doplnkom do dievčenskej izbičky. Známa načka Le Toy Van pochádza z Británie a vyrába prémiové ekologické hračky z dreva, pričom na prvé miesto kladie okrem životného prostredia a kvality aj dodržiavanie etických štandardov pri výrobe.

zdroj foto: archív značiek, Shutterstock