Pravidlo 3 farieb

26.8.2018
Pravidlo 3 farieb

V móde, rovnako ako v každej inej oblasti existujú pravidlá. Tie sú samozrejme aj na to aby sa porušovali, pokiaľ ich však nepoznáte resp. nie ste „borci“ Vášho remesla, odporúčam držať sa pravidel a aspoň na začiatok tak nič nepokaziť. Dnes Vám predstavím krátko a stručne jedno zo základných a veľmi jednoduchých stylingových pravidiel, ktoré Vám odteraz pomôže vyskladať pekný outfit. Je to pravidlo troch farieb. Nič viac, nič menej.

 

„Jednoduchosť je hlavným princípom skutočnej elegancie.“

                                                                                                                                       Coco Chanel

 

...a ja k tomu len doplním, že práve jednoduchosť je aj kľúčom k dobre vyskladanému a farebne vyváženému outfitu. Ak si zapamätáte pravidlo troch farieb bude sa Vám kombinovať ľahko a radostne. Dve farby sú totižto vizuálne málo a 4 už príliš. V troch farbách nikdy nie ste šedá myška, ale naopak ani prestajlovaná parádnica. Samozrejme občas sa nájdu príležitosti, dni, či nálady kedy máte chuť na pestrofarebné šaty, ale stavím sa o čokoľvek, že väčšinou potrebujete jednoduchý a šmrncovný outfit v ktorom sa budete cítiť komfortne. Ak nestavíte na veľmi obľúbený monochromatický look, resp. tón v tóne (sú to pravidlá jednej farby) zvoľte práve trojfarebný. Stylingová stávka na úplnú istotu sú napríklad tieto trojfarebné kombinácie:

  • biela-modrá-červená
  • biela – modrá – žltá
  • čierno-biela + akákoľvek výrazná farba

Môj dnešný outfit rešpektuje pravidlo troch farieb a pre názornú jednoduchosť je to už spomínaná stávka na istotu v prevedení biela-modrá-červená. V lete milujem džínsovinu a k tomu nejaký biely top. V podstate tak trávim väčšinu dní, no a pre oživenie môj šatník obsahuje aj pár kúskov, ktoré túto nesmrteľnú a jednoduchú letnú klasiku krásne oživia. Kvetinový blazer z Reserved je nezvyčajného strihu kimona a namiesto gombíkov má opasok. K nemu som zvolila ladiacu tmavomodrú kabelku značky Prada a obľúbený červený rúž. Čerešničkou na torte sú v tomto prípade luxusné šperky značky Frey Wille z novej kolekcie Van Gogh. Výrazný prívesok v tvare kruhu sa dá nosiť na kratšej i dlhšej retiazke. Napriek tomu, že sú tieto šperky vysokoelegantné, ja ich mám tendenciu kombinovať a nosiť s ležérnymi outfitmi. Tak čo myslíte, podaril sa tento letný outfit? A čo hovoríte na stylingové pravidlo troch farieb?

_____________________________________________________________________________

Článok vznikol v spolupráci s Frey Wille a za krásne fotky ďakujem Tomášovi Figurovi

5b82a6acda384-9P5A5617_edit - kópia-1.jpg5b82a6afe36cb-9P5A5654_edit - kópia.jpg5b82a6bbd3450-IMG_3096.JPG5b82a6b744f94-9P5A5632_edit - kópia.jpg5b82a6ad51036-9P5A5590_edit - kópia.jpg5b82a6b4c8766-9P5A5661_edit - kópia.jpg
Podobné články