Camel coat - aký, kde a za koľko?

14.1.2019
Camel coat - aký, kde a za koľko?

Medzi totálne nadčasové kúsky a MUST-HAVE každého, nielen kapsulového šatníka ženy patrí aj dobre strihaný klasický kabát v ťavej farbe. Dá sa nosiť na eleganto a aj spolu s mikinou. Je neutrálny a univerzálny a ak náhodou ešte žiaden nevlastníte, posúvam Vám dnes tipy na tie najlepšie kúsky z aktuálnych kolekcií bežných obchodov. Tu sú:

 

 

Prvý kabát, úplne vľavo je zo Zary a je netradičný vďaka jemnému kožušinovému efektu v súlade so súčastnými trendami. Má oversized strih s padavými a širšími rukávmi a tak je Ideálny na hrubé svetre a mikiny. Je za pomerne slušnú a prijateľnú cenu, 89 Eur. Rada a často nakupujem v H&M ich PREMIUM QUALITY výrobky. Sú vyrobené z kvalitných materiálov a veľmi dobrých strihov. Napríklad tento dvojradový kabát (foto v strede) z robustnej vlnenej tkaniny so špicatými chlopňami s gombíkovou dierkou je totálne nadčasový kúsok a budete ho nosiť roky. Zapínanie má na gombíky a zavazovací opasok. Dokonca je aj podšitý. Kvalite zodpovedá aj jeho cena, ktorá je 199 Eur. Tretí model je značky Reserved za omnoho menšiu sumu, konkrétne 79 Eur a použila som ho aj na nafotenie úvodných fotografií k tomuto článku. Navyše je z aktuálnej kolekcie, ktorá práve prišla na predajne.

 

Ďalší kabát, ktorý je presne podľa môjho gusta je totálne nadčasový kúsok Kenzo (foto vľavo), ktorý je síce o niekoľko stovák drahší ako ostatné kabáty, ale je zo 100% vlny. Tým pádom je síce tenký, ale maximálne hrejivý. Odkedy som prešla na minimalistické obliekanie všímam si najmä materiálové zloženie kúskov. Keď mám mať len pár vecí nech sú proste tip-top! Posledný tip je kabát na dva gombíky z Promodu, ktorý mám v sivej farbe. Je nenormálny a poviem Vám, že v tomto prípade ide aj o skvelý pomer cena/výkon keďže za 129 Eur máte nadčasový a klasický kabát z 80% vlny.