Veľký test detských výživ do ručičky

23.10.2016
Veľký test detských výživ do ručičky

Najnovším hitom, ktorý určite pozná každý rodič je detská výživa do ruky. Klasická výživa je prakticky zabalená a tak si ju  deti môžu držať samé. Má niekoľko praktických výhod a to, že vždy sa zmestí aj do mini kabelky, nemusíte mať žiadnu lyžičku, deti ich prakticky jedia z obalov a posledným veľkým plusom je, že deti sa v podstate nezababrú.

My ich priam zbožňujeme, no v poslednom čase sa nevieme zorientovať v širokej ponuke a tak sme spolu so Zuzanou testovali desať najdostupnejších a najznámejších značiek. Zaujímali nás hlavne parametre ako podiel ovocia, či obsah cukru v porovnaní s cenou a tiež chuť. Ak ste zvedaví na výsledky, nech sa páči, čítajte ďalej. Pre štatistických milovníkov tabuliek sme pripravili prehľadnú tabuľku, no a viac informácii sa dozviete z textov...   

Hami,  4+ Jabĺčka a banán

Cena: 6 € balenie 6 kusov 90g

Kapsička má obsah 90g a zloženie 100% ovocia (banán a jablko) bez pridaného cukru, neobsahuje ani lepok, glutén je bez umelých farbív a bez konzervantov. Chutí veľmi príjemne viac po banánoch trochu sladšia. Hustota je vyššia, nevylieva sa z balenia ani pri obrátení. Tento výrobok je vyrábaný vo Francúzku.

                                                                                                 Hodnotenie 4

Ovko,  6+ Jablko, slivka a banán

Cena: 0,72 € 1 kus 120g

V tomto prípade je obsah 120 g zložený z 100% podielu ovocia a taktiež bez pridaného cukru. Výrobca uvádza že je bez gluténov, ale v popise nájdete upozornenie, že glutén môže obsahovať v pomere menej ako 20mg/kg. Plusom je, že je to náš Slovenský výrobok. Chuť je veľmi jemná a príjemná, všetko ovocie je vymixované do naozaj jemnej hmoty. Avšak je redšia a keď otočíte kapsičku obsah sa vylieva.

                                                                                                Hodnotenie 3

Ella´s Kitchen, 6+ The orange one

Cena : 1,55 € 1 kus 90g 

Na prvý pohľad je zrejmé, že ide o BIO výrobok a to 100% organické, mixované ovocie. Výrobok je bez pridaného cukru, bezlepkový a bez laktozy. Je vhodný aj pre vegetariánov a vyrobený v EU. Hmota je veľmi jemná, my sme testovali Orange ONE a v nej je jemne cítiť aj kokos a mango. Pri obrátení balenia sa taktiež vylieva a je trochu redšia ako výživy ostatných značiek. 

 Hodnotenie 3+

Kubik, Ovocná kapsička

Cena : 0.51 € 1 kus  100g

Výrobok je určený pre staršie deti a to od 2 rokov. Toto ovocné pyre bez pridaného cukru s obsahom vitamínu C je aj zdrojom vlákniny a vhodné napríklad ako sladkosť k desiate. Musime však spomenúť, že je čiastočne vyrobené z koncentrátu (konkrétne 5% obsahu, ktorým je v tomto prípade jablková šťava). To znamená, že obsah cukru sa môže nachádzať aj v koncentráte. Vyrába sa u našich susedov, v Českej republike. Jeho konzistencia je veľmi riedka a teda nedoporučujeme obracať a tiež je trochu drsnejšia oproti ostatným testovaným.

                                                                                             Hodnotenie 2

Nestlé, 6+ Yoghurt mango a banán

Cena : 6,98 € 6 kusov 90g

 

V tomto prípade sa jedná o kombináciu ovocia a jogurtu. Obsahuje 63% ovocia a 27% jogurtu. Na obale nájdete, že obsahuje calcium, zinok, magnesium, ale nenájdete informáciu o obsahu glutánu, cukru, lepku ani umelých farbivách. Pre niektoré mamičky to bude asi mätúce. Chuť je dosť výrazne jogurtová, konzistencia hustejšia a produkt sa vyrába v Španielsku. 

                                                                                                Hodnotenie 1

Heavenly Organic superfoods,  6+ Coconut Sqishies

Cena :  1,49 €

Opäť jedna z radu BIO výživ. Vyrobené iba z organického ovocia a ako pridaná hodnota je obsah kokosového mlieka. Neobsahuje pridaný cukor ani soľ, taktiež je bez gluténov, farbív, laktózy a bez orechov. Vhodné pre celiatikov, vegánov, vegetariánov a dokonca deti s intoleranciou na laktózu. Veľmi jemná chuť, trochu nasladlá, ale svieža a veľmi dobrá konzistencia. Produkt je vyrábaný v EU.

                                                                                                Hodnotenie 5

Hipp Fruit Funn, 6+ Jahoda, banán, jablko

Cena :  1,14 € 1ks 90g

Obľúbená, nemecká značka kvality ponúka výživu kde je všetko ovocie používané v BIO kvalite. Tento výrobok neobsahuje pridaný cukor, lepok, farbivá ani glutén. Konzistencia je veľmi jemná a chuť viac ako príjemná, ovocná s podtónom jahôd. Obsah ovocia v balíčku je 100%. Náš favorit!                                          

                                                                                                Hodnotenie 5

Novofruct, od 3 rokov Fruit Pure

Cena :  0.69 € 1ks 120g

Kapsička je určená pre deti až od 3 rokov, takže je vhodná ako sladkosť ku desiate. Neobsahuje síce konzervačné látky, zato tam nájdete glutén, cukor, vodu a ryžovú múku. Chuť je jemne nakyslá, osviežujúca a kapsička je vyrobená na Slovensku.

Hodnotenie 1

Sunárek, Do ručičky 7+ jablko, hruška

Cena :  0.86 € 1ks 90g

Ovocný príkrm má veľmi príjemnú chuť ovocia, ktoré je jemne nakyslé. Obsahuje iba 100% ovocia bez pridaného cukru, bez farbív a konzervačných látok. Hustota je skôr redšia, takže treba opäť dávať pozor pri manipulácii s výrobkom. Inak dobrá voľba.

Hodnotenie 4

Hamánek, 4+ Svačinka hruška, banán

Cena :  0.88 € 1ks 120g

Príkrm má klasickú, nasladlú chuť hrušky s podtónom banánu. Neobsahuje žiaden pridaný cukor, iba 100% ovocie. Taktiež neobsahuje žiadne umelé farbivá a je bez lepku, takže vhodná i pre celiatikov. Konzistencia je hustšia a nevyteká ani pri obrátení, alebo položení kapsičky. Výrobca je Hamé, teda Česká spoločnosť. 

Hodnotenie 3+
zdroj cien: www.heureka.sk

vyziva_obr..pngIMG_1368.JPGIMG_1365.JPGIMG_1281.JPGFullSizeRender-2.jpgIMG_1279.JPG