Môj jesenný (kapsulový) šatník

27.8.2019
Môj jesenný (kapsulový) šatník

Vychádzam z predpokladu, že ste moja čitateľka a už o kapsulovom šatníku čo-to viete. V prípade, že nie, odporúčam Vám začať článkom: "Ako si vyskladať šatník snov."

 

Pre doplnenie ešte podotknem, že v kapsulovom šatníku podľa mňa platí:

Less simple is more.“

 

Nielen menej, ale najmä JEDNODUCHO. Aby bolo kombinovanie oblečenia zábavné, rána o to jednoduchšie a aby ste vo svojej šatníkovej skrini nadobudli prehľad ako nikdy. Odkedy som verná kapsulovému šatníku (viac ako 3 roky) nakupujem výrazne menej, ale o to kvalitnejšie. Nákupy sú plánované, vopred premyslené a obstarané veci drahšie. Vynosím ich desaťnásobne viac ako keď som kupovala bezhlavo všetko čo sa mi páčilo a čo mi sadlo. Kapsulový šatník taktiež nepodlieha sezónnym módnym trendom a je viac nadčasový. Priebežne ho dopĺňam o pár „aktuálnych“ trendov akými sú momentálne kožené kraťasy, či oversized tenisky od Alexander McQueen, ostatné kúsky mám však z minulých rokov.

Ako si vyskladať jesenný kapsulový šatník?

Čo sa týka jesene, asi najdôležitejší je výber bundy/kabáta a následne k nim ladiacich topánok. Výber by mal zohľadňovať najmä životný štýl nositeľky, pretože budete zbytočne pokukávať po kašmírovom kabáte ak máte malé deti a plánujete denne prechádzky v každom počasí. Naopak ak si vyberiete pohodlnú a štýlovú parku, ale ste zamestnankyňa v korporáte tiež v nej veľa vody nenamútite, to mi verte. Takže poďme pekne po poriadku...

 

  1. Uvažujte nad životným štýlom a príležitosťami. Budete chodiť na časté jesenné prechádzky, alebo naopak suchou nohou z garáže do auta a späť? Ste domasedka, resp. Vás čakajú večerné akcie, eventy, či kultúra? Podľa príležitostí sa rozhodnite koľko kabátov, kožených búnd, pariek, či plášťov potrebujete. (V prvom rade pozrite do skrine, čo sa tam nachádza a až potom uvažujte nad novou kúpou.)
  2. Druhým najdôležitejším krokom je výber ladiacich topánok. Totálnym hitom sú momentálne oversized biele tenisky, ktoré sa nosia ku všetkému rovnako ako šnurovacie „kanady“ či workery v štýle „martens“ to pre trendsetterky. Naďalej sa nosia tiež chelsea boots, či členkové čižmičky na podpätku. Mamičkám odporúčam uvažovať aj o kvalitných gumákoch do daždivého a vlhkého počasia a tie kombinovať s nepromokavou parkou.
  3. Ak už máte vybratý „zvrchník“ aj topánky, zvyšok dolaďovania by mala byť hračka. Uvažujete aké nohavice, sukne, šaty ladia k Vami vybratým veciam a v žiadnom prípade si nenechávajte v skrini ani nekupujte nič čo sa s nimi nedá kombinovať.
  4. Posledným krokom sú topy a tiež doplnky. Ja to mám o to jednoduchšie, že nosím, len hodinky a slnečné okuliare. Ak máte radi aj klobúky, šály, šatky, či bižu, vybláznite sa na ich výbere, ale pamätajte, že o to jednoduchšie by mali byť Vaše kúsky oblečenia.

 

Nech sa páči kúsky, ktoré som zaradila do môjho jesenného šatníka a pod nimi nájdete aj vzorové kombinácie nosenia. Takto si viem z týchto pár vecí vyskladať viac ako 20 outfitov. Áno, dvadsať!

 

Strieborná bunda: Escada Sport, Čierne kožené čižmy: ECCO Shoes, Béžový trenčkot: Zara, Biele tenisky: Alexander McQueen Kabelka: Saint Laurent, Biela košeľa: Zara, Čierne kožené kraťasy: Camaieu, Čierne tielko s čipkou: Vero Moda,  Svetre a rolák: Massimo Dutti

Vzorové kombinácie:

 

Tak čo, presvedčila som Vás? smile