Vodný raj

3.9.2018
Vodný raj

Minulý víkend som mala svoju aquaparkovú premiéru. Moja utkvelá predstava totiž bola, že tobogány, davy ľudí a ani spoločné sauny nie sú predsa nič pre mňa. Matias je však vo veku kedy je ho zabaviť a unaviť tá najdôležitejšia misia dňa. Odhodlaní a nabalení sme teda namierili k maďarským susedom priamo do hlavného mesta, Budapešte.

 

Vo vychýrenom a pompéznom Aquaworld Budapest nás privítali welcome drinkom hneď na recepcii. Bam! Okamžitý bod k dobru, každý rodič dvoch malých detí chápe v akom rozpoložení sme vystúpili (pardon, vypadli z auta) po trojhodinovej ceste. Mierne povzbudení bublinkami sme zamierili k nášmu family apartmánu a poviem Vám, ubytovanie skvelé. Dve obrovské spálne s dvoma kúpeľňami, priestranná obývačka s kuchynským a jedálenským kútom a k tomu terasa s východom priamo ku bazénu. Za mňa 10 bodov z desiatich. Rovno v županoch sme sa pobrali do wellness centra a v tej minúte som už totálne vypla. Krásne, čisté priestory a hlavne všade so službami, drinky, jedlo, smoothie, proste čokoľvek čo práve potrebujete. Deti sa vyšantili dosýtosti vo vode so starými rodičmi a my sme oddychovali. Keď už mali vody dosť, hneď za rohom je farebné, detské centrum aké poznáte z nákupných centier. Zámerne nepíšem detský kútik, lebo kútik to určite nebol. Skôr centrum, alebo aréna. 

 

Úplne najviac si však z tohto pobytu budem pamätať stravu. Maďarská kuchyňa je široko-ďaleko vychýrená, ale toto bolo niečo neskutočné. Ani jeden raz sme nezostali pre jednom ani dvoch chodoch, proste nebíčko v pa..li. Celý rezort je family a baby friendly a cítiť to bolo na všetkom. Špeciálny detský bufet, kde ste našli dokonca detské príkrmy od Hippky, čerstvé kaše a rôzne iné dobroty pre najmenších.

 

Aby som však bola objektívna, vypichla všetko reálne a poskytla Vám vierohodnú recenziu, musím uviesť, že my sme čas trávili prevažne v časti Oriental spa, ktorá je „kľudová“, keďže v nej nie sú šmykľavky, tobogány a s nimi spojený hluk. Vzhľadom na nízky vek našich detí sme ich ešte nepotrebovali a deti sa kúpali v takmer prázdnych obrovských termálnych bazénoch s 35°C vodou, odtiaľ sú aj fotografie k tomuto článku. Ak máte staršie deti Aquaworld Budapest je pre Vás ešte lepšou voľbou lebo o deťoch nebudete ani vedieť. To Vám garantujem. (skvelé fotky atrakcií nájdete u nich na webe). Na každom rohu ich čakajú aj iné lákadlá v podobe elektronických hier, playstation, či Xboxov, ale aj biliard, šípky, či squashové kurty. Rezort je rozľahlý a treba sa pripraviť na to, že sa nachodíte až-až. Všetky služby a aj vstupy fungujú na elektronické náramky, čo je výhoda a nevýhoda zároveň. Najmä pokiaľ Vám náramok nefunguje, my sme sa tak prešli na recepciu niekoľkokrát. Tiež je dôležité pobyt naplánovať podľa osobných preferencií. Čakať totiž v sobotu poobede, či v štátny sviatok prázdne bazény je predsa len trochu naivné. Nám sa najlepšie kúpalo v pondelok doobeda kedy sme boli v spa sami. 

Záverom Vám musím povedať, že do aquaparku som šla s miernym dešpektom a maličkými očakávaniami no odišla som oddýchnutá, najedená a hlavne zrelaxovaná. Odporúčam tento rezort pre rodiny s deťmi a najmä väčšie partie s deťmi. 

 ____________________________________________________________________

Článok vznikol v spolupráci s Aquaworld Budapest

5b8d70ad7e16c-IMG_4260.JPG5b8d70bacdc2b-IMG_4464.JPG5b8d70b123259-IMG_4261.JPG5b8d70b0dd625-IMG_4280.jpg5b8d70b4d8421-IMG_4337.JPG5b8d70b7b0907-IMG_4361.JPG5b8d70b7ac975-IMG_4448.jpg5b8d70b4edffe-IMG_4287.JPG5b8d70ba1ef23-IMG_4511.JPG